< < 8DPC - FSP Hydro 700W Power Supply İnceleme

Article Index

  FSP Markasının Hydro serisi 700W 80 Plus Bronze güç kaynağını inceliyoruz.

FSP Hydro serisi, güvenilirlik ve performans konusundaki yüksek standartları ile dikkat çekerken güce aç GPU'lar için mükemmel olan tek kanaldan sağladığı + 12V 54A, kararlılık ve stabilite  sağlıyor. % 88'e kadar verimliliğe sahip ve 80 Plus Bronz sertifikalı Hydro serisi güç kaynakları 120mm fan ile donatılmış. Akıllı fan kontrolü ile fan dönüş hızlarını optimum soğutma performansı için ayarlarken maksimum yük altında bile güç kaynağı oldukça sessiz çalışıyor. Şık flat(düz) kablolar, oyuncuların ve PC meraklılarının sistemlerine düzenli ve düzenli bir görünüm vermesini kolaylaştırırken, tüm kabloları anakart tepsisinden geçirmeyi kolaylaştırır, dağınıklığı en aza indirir ve kasa içinde hava akışını en üst düzeye çıkarır.
 
FSP, 160V'den 280V'a kadar geniş bir AC voltaj aralığında% 85'in üzerinde verimlilik ile çalışırken şebeke gerilimi dengesiz olsa bile, 80 PLUS Bronze Certified FSP Hydro'nun tutarlı gücüne güvenebilirsiniz. FSP Hydro serisi, yüksek performansa ihtiyaç duyan PC DIY meraklıları ve oyuncular için ekonomik bir çözüm olarak tasarlanmış.
 
FSP Hydro 700W güç kaynağı genel özellikleri;
 • Şık yan etiket tasarımı ile benzersiz ürün
 • Sessiz çalışma için gelişmiş hava akışı tasarımı
 • Güncel ATX12V & EPS12V standartlarına uyumlu
 • 160V AC'den 280V AC'ye kadar geniş AC giriş aralığı
 • 230V 80PLUS® Bronze sertifikası
 • Yüksek verimlilik ≧88%
 • Güçlü tek kanal +12V dizayn
 • PC DIY Meraklıları ve oyuncuların ihtiyacına yönelik flat(düz) kablolar
 • SLI and Crossfire ready
 • 4 Koruma Devresi; Aşırı Akım(OCP), Güç(OPP),Gerilim(OVP), Kısa Devre(SCP)
 • Tüm güvenlik sertifikaları onaylıdır

FSP Hydro 700W güç kaynağı teknik özellikleri;

Model HD700
Güç Değeri 700W
Form Faktor ATX
80 PLUS Sertifikası 230V Bronze
Giriş Gerilimi 200-240Vac
Giriş Akımı 6A
Giriş Frekansı 50-60 Hz
PFC Active PFC (>0.9 typical)
Verimlilik 88%
Fan Tipi 120mm Intelligent Silent Fan
Boyutlar(U x G x Y) 150 × 150 × 86 mm
Ağırlık 1880g
Çalışma Sıcaklığı 0~40°C
Korumalar OCP/OVP/SCP/OPP

 

Masaüstü bilgisayarlar için zincirin ilk halkasını oluşturan güç kaynakları, pahalı donanımlarımıza güç sağlayan en önemli parçalardan birisi. Güvenlik ve stabilite konusunda kaliteli ürünleriyle tanınan FSP, bu konuda donanım meraklıları için çok sayıda ürün seçeneğine sahip.

HYDRO 700W, adından da anlaşılabileceği gibi 700W güç üreten bir güç kaynağı. Hydro serisi 500, 600 ve 700W güç seçenekleri bulunuyor. ATX kasalarla uyumlu olan güç kaynağı 80+ Bronze sertifikasına ve %88 verimliliğe sahip. Yani bu güç kaynağı, size yüzde 80'in üzerinde verimlilik sağlayabiliyor.

Anakarta giden 24 pin güç konnektörünü file içindeyken diğer kablolar ise  flat(düz) kablo sistemi kullanıyor. Bu sayede kasa içinde güç kaynağından doğan kablo karmaşasını minimuma indiriyor.

FSP HYDRO 700W güç kaynağı kablo sistemi tüm ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış ama güncellenmemiş diyebilirim. Günümüzde Floppy tarihe karışırken, Molex güç soketi ise raflardan kalkmak üzere. Güç kaynağımızda tam 11 adet sata bağlantısı bulunuyor. İkili ekran kartı SLI veya Crossfire sistemleri için iyi düşünülmüş 2 ayrı kablo ve bu kablolar üzerinde 2 adet 6+2 pin güç bağlantı soketleri bulunuyor. Fakat tam bu noktada belirtmek zorundayım ki kablo uzunluğu birazcık kısa. Eğer çok büyük bir kasa kullanıyorsanız problem yaşıyabilirsiniz.

ATX 20+4pin kalın güç soketini zaten biliyorsunuz. CPU Güç bağlantısı için 4+4 pin 8 pin güç bağlantısına yer verilmiş. Keşke Floppy için kullanılan kablo yerine 2.nci bir 4+4 CPU güç bağlantısına yer verilseymiş. Üst düzey anakartlarda 8 pine ek olarak ikinci bir +4 pin veya 8 pin güç soketi daha bulunabiliyor. Bu tip anakartların kullanıcılarına ve yeni bir sistem kuracaklar bu konuya dikkat etmeleri gerekiyor. Flat(düz) kablolar, sisteme düzgün ve şık bir görünüm sağlarken, 20+4 pin anakartın kolaylıkla takılması için 450 mm uzunluğa sahiptir ve flat(düz) kablolar kasa arka panelinde yer alan karışık kabloları düzeltmeniz için yardımcı olur.

FSP HYDRO 700W Güç kaynağı +12v kanaldan 54 Amper akım sağlayabiliyor. Diğer +3.3V ve +5V kanallardan ise 22 amper akım sağlıyor. Bu değerler giriş ve orta seviye donanımlar için fazlasıyla yeterli.

Gelişmiş akıllı fan kontrolü sayesinde ısıyı tespit ederek optimal soğutma performansı için fan hızı otomatik ayarlar. 120 mm fan maksimum çalışma altında dahi sessiz çalışıyor ve sıcaklığı kontrol altında tutuyor.


FSP HYDRO 700W Oyun veya yüksek performanslı çalışacak uygun fiyatlı sistem topluyor veya güç kaynağınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız iyi bir seçim olacaktır. Fakat büyük bir kasa ve 8+6 pin cpu güç soketine sahip üst düzey anakart kullanacak veya kullanıyor iseniz Hydro 700W güç kaynağını tercih etmemeniz gerekiyor.  FSP Hydro 700W  güç kaynağı fiyatı ise yüksek dolar paritesi nedeniyle şuan 458 TL dolaylarında. Bu kategoride fiyatlar zaten bu şekilde ve güç kaynağının fiyat/performans dengesi de iyi.

FSP Hydro 700W 80+ Bronze güç kaynağı sessiz çalışması, uygun fiyatı, donanımlarımıza sağladığı kaliteli güç ve stabilitesi, flat(düz) kablo sistemi ile 8DPC Silver Award ödülünü hak ediyor.