Yeni 110 ”MicroLED ile Samsung, MicroLED deneyimini ilk kez geleneksel bir TV biçiminde sunuyor.

Yeni 110 ”MicroLED modeli önceden üretildiği için modüler emsalinin aksine kurulum ve kalibrasyon kolaylaştırılmıştır - kutudan çıkar çıkmaz çarpıcı video, ses ve akıllı özellikler sunar.

Samsung, çığır açan 110 ”Samsung MicroLED'i duyurdu.
Geçtiğimiz yıl, tüketicinin büyük ekran TV'lere olan ilgisi ve talebi hızla artmaya devam etti. 110 ’’ MicroLED’in piyasaya sürülmesiyle Samsung, ultra büyük yeni nesil TV ekranında nefes kesici bir görsel deneyim sunuyor.

Samsung Electronics'de Görsel Ekran İşi Başkanı Jonghee Han, "Tüketiciler televizyonlarına her zamankinden daha fazla işlev için güvenirken, 110” MicroLED'i ticari pazara getirmekten inanılmaz heyecan duyuyoruz, "dedi. "Samsung MicroLED, dünyadaki tüketiciler için birinci sınıf ev deneyimlerinin ne anlama geldiğini yeniden tanımlayacak."

Yenilikçi Mühendislik Üst Düzey Görüntü Kalitesi Sağlıyor
Ultra geniş ekran meraklıları, canlı renkler ve çarpıcı çözünürlükle mükemmel görüntü kalitesi ister. Samsung’un en son mühendislik yenilikleriyle 110 ’’ MicroLED, geleneksel ekranlarda kullanılan arka ışığı ve renk filtrelerini ortadan kaldırmak için mikrometre boyutunda LED ışıklar kullanır. Bunun yerine, kendi kendini aydınlatır - kendi piksel yapılarından ışık ve renk üretir. DCI ve Adobe RGB renk gamının% 100'ünü ifade eder ve yüksek kaliteli DSLR kameralarla çekilmiş geniş renk gamına sahip görüntüleri doğru bir şekilde sunar. Bu, ekranın 4K çözünürlüğü ve 8 milyon pikselinden çarpıcı, gerçeğe yakın renkler ve doğru parlaklık ile sonuçlanır.

Samsung, çığır açan 110 ”Samsung MicroLED'i duyurdu.
110 ’’ MicroLED, görüntüleme yeteneklerini karşılayacak kadar güçlü bir işlemciye de sahiptir. Tamamen yeni Micro AI İşlemcisi, çarpıcı 4K HDR içeriği sunarak her sahne için optimize edilmiş parlak, canlı, gerçekçi görüntü kalitesi sağlar.

 

 
 

Dahası, 110 ”MicroLED, bu çarpıcı görüntü kalitesini uzun vadede sürdürür. MicroLED'ler, uzun ömürlü ve dayanıklı olan inorganik malzemelerden yapılmıştır - 100.000 saate kadar veya on yıldan fazla bir kullanım ömrü sağlar.

Daha önce, basit ev kurulumu için 110 inç kadar küçük bir MicroLED ekranın seri üretimi mümkün değildi. Ancak Samsung, yarı iletken işinden türetilen yeni bir üretim süreciyle birlikte en yeni yüzeye montaj teknolojisini geliştirerek, MicroLED teknolojisinin üretilmesini, teslim edilmesini ve kurulmasını kolaylaştırarak bunu gerçeğe dönüştürmek için yenilik yaptı. Aynı yenilikler, Samsung'un gelecekte daha da küçük MicroLED modelleri üretmesine olanak tanıyacak, böylece daha fazla tüketici nefes kesici MicroLED deneyiminin keyfini çıkarabilecek.

110 ’’ MicroLED’i açtığınızda,% 99,99 ekran / vücut oranı sayesinde olağanüstü sürükleyici bir deneyim yaşarsınız. Siyah matris ve çerçeve ekrandan tamamen kaldırılarak yalnızca ekran bırakılarak tüketicilere en sürükleyici içerik deneyimi yaşatıldı.

Samsung, 110 ”MicroLED’in devasa ekranından yararlanmak için Akıllı TV özelliklerini yeniledi ve optimize etti. Örneğin tüketiciler, 55 inç boyutuna kadar bölünmüş ekranlarda aynı anda dört adede kadar içerik kaynağını rahatça izlemek için Çoklu Görüntüleme özelliğini kullanabilir. Bu özelliği kullanırken, izleyiciler birden fazla harici cihazı bağlayabilir ve tek bir ekranda aynı anda haberleri, filmleri ve diğer uygulamaları izlemenin keyfini çıkarabilir - böylece aynı anda birden fazla sporu izleyebilir veya bir video oyunu oynarken bir adım adım ilerletebilir. çarpıcı kalite ve boyut.

Ayrıca, 110 ’’ MicroLED’in dinamik ses deneyimi, görselleri kadar sürükleyicidir. Harici hoparlör olmadan nefes kesen 5.1 kanal ses sunan ve herhangi bir odayı lüks bir ev sinema sistemine dönüştüren yerleşik bir Majestic Ses Sistemi içerir. Ve Object Tracking Sound Pro özelliği, ekranda hareket eden nesneleri tanımlar ve aksiyonu takip etmek için sesi yansıtır - böylece bir aksiyon filmi izlerken ve bir uçak tepeden uçarken, motorları üstünüzde kükrüyormuş gibi hissedecektir.

110 ’’ MicroLED, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tüm dünyada satışa sunulacak.