G.SKILL Yüksek Performanslı ENKI Serisi AIO Sıvı Soğutucularını Duyurdu

G.Skill, yeni yüksek performanslı ENKI serisi AIO CPU soğutucusunu duyurmaktan heyecan duyuyor. AIO'nun soğutma performansını iyileştirmek için kendi özel çözümümüzü kullanıyorlar ve soğutucunun birkaç parçasını optimize ettiler.

Dünyanın önde gelen aşırı performanslı bellek ve oyun çevre birimleri üreticisi G.SKILL International Enterprise Co., Ltd., hepsi bir arada CPU sıvı soğutuculardan oluşan yeni bir ürün serisi olan ENKI serisi AIO'yu tanıtmaktan heyecan duyuyor. Adını antik Sümer su tanrısından alan ENKI serisi AIO, ısı transfer darboğazlarını ortadan kaldırarak yüksek soğutma performansına odaklanan ve özel olarak seçilmiş düşük termal direnç sayesinde CPU'dan verimli bir şekilde ısı çıkarmak için tasarlanmış özel olarak tasarlanmış bir AIO CPU soğutucusudur. ısıl macun, özel olarak ayarlanmış dışbükey bakır soğuk plaka boyunca ve genişletilmiş, düşük buharlaşmalı soğutma sıvısı boruları aracılığıyla yüksek yoğunluklu radyatöre. 360 mm, 280 mm ve 240 mm radyatör boyutlarında mevcut olan her ENKI serisi AIO, 9 bıçaklı hidro yatak soğutma fanları, ARGB aydınlatma ve kurulumu kolay montaj braketi kitleri içerir.

Özel Ayarlı Dışbükey Soğuk Plaka ve Merdiven Şeklinde Yüksek Yoğunluklu Mikro Kanat Tasarımı
Yüksek performanslı soğutma ve CPU ile maksimum temas sağlamak için ENKI serisi AIO sıvı soğutucusu, ısının CPU'dan termal macundan ve katı bakır soğuk plakaya geçiş mesafesini en aza indirmek için özel olarak ayarlanmış bir dışbükey soğuk plaka tasarımı kullanır. Soğuk levhanın diğer tarafında, soğuk levhadan soğutucuya verimli ısı transferi için soğutucu giriş-çıkış akışını en iyi şekilde yönlendirmek için merdiven şeklindeki yüksek yoğunluklu mikro kanatçıklar kullanılır.

Yüksek Akış Hızlı Soğutma Sıvısı Boruları ve Yüksek Yoğunluklu Radyatör Boruları
Soğutucu kafa ile radyatör arasında hızlı bir şekilde soğutma sıvısı dağıtmak için, bu görev için 8 mm iç çapa sahip yüksek akış hızlı soğutucu boruları seçilir. Her bir soğutma sıvısı tüpü ayrıca düşük soğutma sıvısı buharlaşması için daha kalın kauçuk duvarlara sahiptir ve dayanıklılık için naylon örgülü kılıflarla çevrelenmiştir. Radyatör, etkili soğutma için soğutucudan ve kanatçıklara verimli ısı dağılımını kolaylaştırmak üzere yüzey alanını artıran yüksek yoğunluklu borularla tasarlanmıştır. Spesifik olarak, 360 mm ve 240 mm varyantı, tipik radyatörlerden 3 ~ 4 daha fazla radyatör borusu ile tasarlanmıştır, 280 mm varyantı ise 6 radyatör borusuna sahiptir.

Yüksek Statik Basınçlı 9 Kanatlı Fan ve Düşük Isıl Dirençli Termal Macun
ENKI serisi AIO sıvı soğutucu, sabit hava akışını sürdürmek için yüksek statik basıncı nedeniyle seçilen yüksek performanslı 9 bıçaklı hidro yataklı PWM soğutma fanları ile donatılmıştır. Aksesuar paketinin içinde, CPU'dan bakır soğuk plakaya hızlı ısı aktarımı sağlayan, ultra düşük termal dirence sahip sunucu sınıfı bir termal macun tüpü bulunur.

Özelleştirilebilir ARGB ve Ürün Bulunabilirliği
Her ENKI serisi AIO sıvı soğutucu, anakart aydınlatma kontrol yazılımı aracılığıyla özelleştirilebilir RGB aydınlatmasına izin veren 3 pinli ARGB ana kart konektörleriyle donatılmıştır. 360 mm, 280 mm ve 240 mm olarak mevcut olan ENKI serisi AIO ayrıca 5 yıllık sınırlı garantiye sahiptir. AIO sıvı soğutucularının bu ürün grubu, 2021'de G.SKILL dağıtım ortakları aracılığıyla satışa sunulacak.